Жичен компресија
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

sp кабелска компресија
ASME согласност

Треба цена? Контактирајте не

Произведени во опсег од 5t до 500t - други капацитети достапни при апликацијата. Клеточните оптоварувачки клетки со директно оптоварување се произведени со исти строги стандарди како и сите производи на Straightpoint. Телата се изработени од високо квалитетен нерѓосувачки челик, кои нудат извонредна сила и антикорозивни својства. Клемите за оптоварување на компресија може да се снабдат со опционални оптоварувања за заштита на објекти кои се тестираат.

Компактниот лесен дизајн овозможува едноставна употреба и супериорна преносливост, овозможувајќи им на Straightpoint компресивните оптоварувачки ќелии да се користат во широк спектар на индустрии, вклучувајќи рударство, енергија, одбрана, тешки местење, превозот и општи транспортни сектори.
Искористувајќи ја истата напредна електропроцесорска електроника како и сите производи на Straightpoint, компресорите на Straightpoint-овите оптоварувања имаат корист од високите стапки на земање примероци, екстремната отпорност на бучавата на индустриското ниво и стабилноста без преседан.
Оваа висока стабилност го дава овој производ преку поделбите на 5,000 и највисоката стандардна резолуција на секоја ќелија за компресија со висок капацитет на пазарот денес.
Како и сите производи на Straightpoint, Straightpoint компресивните ќелии за оптоварување нудат робусна конструкција, напредна електроника, водечка резолуција и точност во индустријата.

Потребна е врска со нашата Handheld Plus или нашите Десктоп контролор datalogging софтверски пакет

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes