СТЦ - тензија и компресија
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

TCA нерѓосувачки челик тензија и компресија оптоварување ќелијаТреба цена? Кликни тука

Серијата за оптоварување на серијата STC е идеална за мерење на силата на истегнување и притисок. Стандардните метрички навои на секој крај од оптоварувачката ќелија се дизајнирани да прифатат стандарден лизгачки спој со широк седимент.

Постои голема флексибилност во дизајнот на STC, што ни овозможува да понудиме специјални големини, за да ги задоволиме специфичните барања за апликација, или различните големини / комбинации на крајни нишки. Постојат верзии достапни со машки теми на секој крај, или машки теми еден крај, женски другиот. Ние исто така сме среќни да снабдуваме било која од серијата STC со империјални големини на нишки.

Серијата STC може да биде испорачана како што е прикажано на оваа табела или може да се модифицира за да се исполнат одредени барања за апликација. Ние секогаш сме среќни да разговараат за какви било посебни барања кои можат да бидат прифатени. Серијата STC може да биде испорачана самостојно или во комбинација со нашата широка палета на инструменти за да обезбеди комплетен систем за следење на оптоварување.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Се движи од 1t до 150t
 • Изработка на нерѓосувачки челик.
 • Дизајниран за да ги собере стандардните големини на лежишта за метрички шипки
 • Комплет со лежишта со шарени сврзно држење (опција)
 • Еколошки запечатен до IP66 (опции IP67 и потопни верзии)
 • Специјални големини и опсези на располагање
 • Империјални навои и машки или машки / женски крајни теми (опција)
АПЛИКАЦИИ
 • Структурно тестирање
 • Џек Вчитување на следење
 • Мониторинг на напонот на кабелот
 • Материјал за тестирање на машината
 • Притиснете го оптоварувањето за следење


ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Торба за носење / чување
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes