Изберете го вашиот јазик

логото на s5

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491САД: 1-805-246-1462

  • Клетки за оптоварување на тензиите Дигитални динамометри за сите индустрии - ВО СТОКИ | DNV-GL Typle Approval | Bluetooth опција | ATEX / IECEx достапни

Динамометарскиот опсег на оптоварување на тензијата се движи од рамна точкаКлетки за тензични оптоварувања од Straightpoint. Производител и снабдувач на широк спектар на тензии дигитални динамометри, оптоварување клетки достапни 0.5t до 500t со поголеми капацитети достапни на незаменливите олово пати. Системи и поврзани инструменти и целосен опсег на додатоци.

Прв избор за индустријата за поставување глог. Подигнувачи до тежок лифт.

Тензија Динамометарски оптоварувачки ќелии И системи за мерење на притисокот на силата произведени од Straightpoint се познати по мерења кои постигнуваат висока точност и се безбедни, сигурни и стабилни.

Признаен од индустриите ширум светот за дизајнот и квалитетот на нивните производи, Straightpoint, исто така, ужива незаменлива репутација за поставување индустриски стандардни услуги, Брза испорака, бесплатна поддршка и флексибилност. А посветен тим на персоналот на готов за вашите потреби и техничка поддршка.

SP тензии Динамометар Опсег на оптоварување на калории - постои решение за вас!

> Radiolink Повеќе Безжична тензија оптоварување ќелија вклучува Безжичен рачен плус.
> Loadlink Плус Тензија оптоварување ќелија Со дигитален дисплеј.
> Wirelink Plus Тензија оптоварување ќелија За употреба со Straightpoint Рачен плус
> Towcell® Безжична тензија оптоварување ќелија За употреба на влечни возила со праволиниска точка Безжичен рачен плус
> StageSafe Лесно се префрлате помеѓу Жичен и безжичен - наменета за забавен бизнис.

 

 

SP Load Cells ги користеле тестовите за оптоварување на копно

Фото лево: SP Radiolinks во подготовка за комплетирање на тестови на оптоварување на кран Liebherr на брод во пристаништето Кејп Таун, Јужна Африка.

Вчитајте ги системите на системи и решенија и услуги

Производи и решенија за меѓународна индустрија се достапни за многу индустриски сектори, вклучувајќи и нафта и гас, нафта и гас, воена, забавна, поморска, воздушна, градежна, енергетска и комунални, еколошки, метали и рудници, пакување и преработка, испорака, спасување и транспорт.

Инженерите, техничарите и професионалци за местење на компаниите како што се Ербас, Ролс Ројс, Саренс, Технип, БАЕ Системс, Агенција за патишта, ГЕ и многу други глобални мултинационални компании го користат СП опсегот на товарните ќелии во капацитети до и над 1500t за статички и динамички оптоварување мерење проекти со доверба и доверба во производ од светска класа со многу години на историјата и кредибилитет.

Сите СПДинамометри за оптоварување на ќелии, тензии, компресија и окови Се во акција и достапни за купување од нашите канцеларии Велика Британија и САД, како и од нашите Партнери ширум светот, кликнете овде за да го најдете вашиот снабдувач на мобилни ќелии на тензии

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

enzh-TWnlfrdenoes

контакт Straightpoint

Хемпшир, Велика Британија седиште - + 44 (0) 2392 484491
Камарило, САД седиште - --1 805 246 1462-
Хјустон, Соединетите Американски Држави - -713 955 2655-
Минеаполис, Минхен - -612 808 8969-

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.