Изберете го вашиот јазик

логото на s5

  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491САД: 1-805-246-1462

стегач на линија затегнувач

Национална асоцијација на кула еректори достапна опција за оптоварување на bluetooth оптоварување sp 2yr гаранција безжичен оптоварување на располагање за да се вработи

Straightpoint COLT е лесна жица, челична жица, мерач на затегнатост на јаже за брзо и точно мерење на тензиите до 11,000lbf / 5000 kgf и до 1 "/ 25mm дијаметар. Произведен со интегрална, висока точност, Bluetooth модул, COLT пренесува податоци за оптоварување безжично на било кој паметен уред кој ја користи нашата апликација за Android или iOS. Двонасочна мерна жица за мерење на притисокот на жица, кабли за мостови, надземни линии, поштенски линии, подвижни дигалки, заштитни шини или архитектонски кабли или било какви жици за да се обезбеди сигурност и правилна работа.

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Изграден од алуминиум од аероспејс одделение, ЦТТ дигиталниот тензиометар е лесен и лесен за ракување и работи на жици кои веќе се под тензија. Откако ќе се воспостави, операторот брзо ќе го проверува затегнатоста на каблите или жичаните јажиња поставени под било кој агол. Вградениот држач за паметни уреди му овозможува на COLT да се користи како традиционален мерач на напнатост со дисплеј на таблата или паметен телефон можеби рачен или монтиран на друго место. Се испорачува во цел направен за носење COLT е пренослив и користи стандардни алкални батерии што го прават овој совршен за мерење на тензиите на теренот низ светот.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Неограничена база на податоци за калибрација на јажиња преку Андроид или iOS апликација
 • Главни вртливи споеви опремени со висококвалитетни лежишта
 • Рамка сооднос на 5.3: 1 овозможува лесно, сигурно, стегање врз претходно затегнати жици
 • Безжичен Bluetooth овозможува операторот да стои на безбедно растојание доколку е потребно
 • Брзо интуитивно прилагодливо централно калемче овозможува брзо и едноставно менување на димензиите на јажиња
 • Нема лесно скршени надворешни антени
 • Висок водоотпорен отпорен дизајн за сите временски услови
 • Масивен век на батеријата на оперативното време на 1000 часа
 • Како што се зголемува библиотеката на дијаметар и конструкција на јажиња, секој корисник на апликацијата ќе има корист кога ќе ги ажурира и добива сите нови податоци.
АПЛИКАЦИИ
 • Гај жица одржување на мобилен кули, мостови, Купишта, антени и јарболи.
 • Гај тензија и кула усогласување
 • Guy Tower Plumb & Tension
 • Тестирање за слабиот и напнатоста на клеточните кули
 • Совети за инсталирање кула во базата
 • Учесник на распоредување на кула
 • ЕХС дечко жица, вртежен момент затегнувач.
 • Инсталации на жица, споредување, изедначување и мерење
 • Средно затегнување на кабелските бариери
 • Мониторинг на надземни линии на комунален кабел
 • Лифт дигалка, гувернер и компензат одржување жица јаже
 • Zip линии и напади курсот тестирање
 • Системи за апсење на падот
 • Метро, ​​трамвајски и железнички транзитни електрични жици и тестирање на канали
 • Ски лифтови
 • Жица јаже врзани падови на садови (со користење Tirfor)
 • Тестирање на затегнатоста на жичаните јажиња на бродските јарболи.
 • Затегнати пергола системи
 • Мерење линија Саг


ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Торба за носење / чување
 • 2 година гаранција

ИЗБОРЕН

Алатка за проверка на COLT (CVT) за да се обезбеди колку што е можно попрецизно мерење на точноста на COLTS

алатка за верификација на столп

Брза контакт форма

име*
Ве молиме кажете ни го вашето име.

земја*
Невалиден влез

Е-пошта*
Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

порака*
Невалиден влез

Јас не сум робот*
Невалиден влез

.................................................. .......................
Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes

контакт Straightpoint

Хемпшир, Велика Британија седиште - + 44 (0) 2392 484491
Камарило, САД седиште - --1 805 246 1462-
Хјустон, Соединетите Американски Држави - -713 955 2655-
Минеаполис, Минхен - -612 808 8969-

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.