ATEX / IECEx Loadpin
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Рамна оптоварена оптоварена ќелија

Достапни се ATEX оптоварување клетки IECEx лого

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

Информации ATEX и IECEx Одобрена на Ex ia II T4 Ga за употреба во опасни средини 0, 1 и 2 (гас) и е наменета за нафта и гас, хемиски и други индустрии на и на копно, со предизвикувачки опасни подрачја.

Распределениот опсег на опасен опсег на Straightpoint е направен за употреба во апликации каде што не може да се користи крај на цевката за оптоварување на линиите, потребен е интегрирано решение.

Често прилагодено решение тие се произведени од високо-затегнувачки нерѓосувачки челик и вообичаено се испорачуваат заедно со анти-ротациона плоча како безжично решение со опсег до 700m или 2300 стапалата.
Рамна контрола на рака со atex

Податоците за оптоварување се пренесуваат безжично, користејќи ја најновата технологија на IEEE 802.15.4 (2.4 GHz) која обезбедува безбедно, високо интегритет, безгрешен пренос на статичка тежина и динамичко оптоварување на нашиот рачен контролер SW-HHP-ATEX за употреба во опасна област или безжичен Windows PC Софтвер за следење на податоци во безбедна област. Нашиот софтвер за безжичен пристап до податоци овозможува истовремена контрола, прикажување и следење на податоци во реално време до 100 Straightpoint телеметрија оптоварување клетки. Запишаните податоци се зафатени во. CSV формат на датотеки и се отвораат во MS Excel, овозможувајќи визуелна презентација, анализа на пријавените податоци и едноставно генерирање на сертификат за тестирање.

Овој најнов опсег на Loadpins користи лесно извори Energizer® Ultimate Lithium AA батерии и има напредни кола дизајнирани да го заштитат уредот од оштетувања поврзани со погрешно вградените батерии. Ова напредно коло ги продолжува траењата на батериите, ги елиминира проблемите поврзани со полнење на полнење на батерии, откажување и замена.

Забелешка: Ве молиме известете ја конфигурацијата на кабелот по нарачка - радијален или оскилен излез. ATEX е достапен само како безжична опција. Ако ви треба ATEX безжичен оптоварување игла на одредена големина и дизајн, Преземете го нашиот општ прашалник И враќање, POA.

Типичното поместување на групата за напојување под целосно оптоварување е околу 0.04mm: Типичниот животен век на 1mv / v loadpin е поголем од 10 милијарди циклуси:
Типичното поместување на групата за напојување под целосно оптоварување е околу 0.04mm Типичниот животен век на 1mvv loadpin е поголем од 10 милијарди циклуси
АПЛИКАЦИИ
  • Опасни области
  • Префрлани нафта и гас
  • Хемиски растенија
ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
  • Сертификат за проверка на докази
  • Прирачник за операторот
  • Торба за носење / чување
  • Батерии


ГАРАНЦИЈА И ОСИГУРУВАЊЕ
  • 2 година гаранција
  • Дизајн потврден од страна на FEA
Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes