ATEX IECex клеточна оптоварувачка ќелија
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Безжична компресијаsp atex рачни инструменти
Достапни се ATEX оптоварување клетки IECEx лого

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

LoadSafe - Безжична компресија Товарна ќелија е достапна ATEX и IECEx одобрена на Ex ia II T4 Ga за употреба во опасни околини 0, 1 и 2 (гас и е наменета за нафта и оф-шор нафта и гас, хемиски и други индустрии со предизвикувачки опасни области.

Не попречувани од проблематични и тешко одржувани кабли, големи проекти може да се завршат за дел од времето што претходно било потребно. Трошоците за одржување се елиминираат само поради отсуство на кабли и конектори, а флексибилноста на производите ги отвора вратите за голем број апликации во опасни подрачја како што се платформи за бушење, силоси и проекти за тешки кревање кои ги заменуваат тежок и неточни хидраулични товарни клетки претходно користени во Слични апликации.

Директни точки Безжични компресивни ќелии за набивање се изработени од нерѓосувачки челик од високо квалитетен материјал, обезбедувајќи одлична сила и отпорност на корозија. Тешката, компактна оптоварување ќелија користи Straightpoints напредна микропроцесорска базирана електроника и има корист од незаменлива резолуција и точност. Преносот на податоци е управуван од страна на Straightpoint безжични системи заштитен протокол за транспорт, е неспоредлив во перформансите и е способен за слободен пренос на опсег на пренос до 700 метри или 2300 стапки. Податоците за оптоварување се пренесуваат безжично, користејќи ја најновата технологија на IEEE 802.15.4 (2.4 GHz) која обезбедува безбеден, висок интегритет, безгрешен пренос на статичка тежина и динамичко оптоварување на нашиот рачен контролер SW-HHP-ATEX за употреба во опасна област или безжичен Windows PC софтвер за следење на податоци во безбедна област.

Нашиот софтвер за безжичен пристап до податоци овозможува истовремена контрола, прикажување и следење на податоци во реално време до 100 Straightpoint телеметрија оптоварување клетки. Запишаните податоци се зафатени во. CSV формат на датотеки и се отвораат во MS Excel, овозможувајќи визуелна презентација, анализа на пријавените податоци и едноставно генерирање на сертификат за тестирање.

Овој најнов опсег на компресивни loadcells користат лесно извори Energizer® Ultimate Lithium AA батерии и има напредни кола дизајнирани да го заштитат уредот од оштетувања поврзани со погрешно вградените батерии. Ова напредно коло ги продолжува траењата на батериите, ги елиминира проблемите поврзани со полнење на полнење на батерии, откажување и замена.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Одобрено за употреба во опасни зони
 • Неслободен 2.4 GHz безжичен
 • Грешка без пренос на податоци
 • Нема потреба од склопови на кабли
 • Неприкосновена резолуција
 • Неспоредлив век на батеријата на 1200hrs
 • Намалени трошоци за одржување
 • Компактна големина
 • Далечен оф-оф
ПРИДОБИВКИ
 • Водечки безжичен опсег на 700m / 2300ft
 • Грешка при преносот на податоци
 • Внатрешни антени
АПЛИКАЦИИ
 • Опасни области
 • Префрлани нафта и гас
 • Хемиски индустрии


ГАРАНЦИЈА И ОСИГУРУВАЊЕ
 • 2 година гаранција
 • Во согласност со ASME B30.26
 • Дизајн потврден од страна на FEA
 • Независно одобрено од АДС

ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Батерии
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Торба за носење / чување

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes