ATEX / IECEx Radiolink Plus
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

ATEX radiolink безжичен оптоварување ќелија
DNV GL сертификационно лого ASME согласност Достапни се ATEX оптоварување клетки IECEx лого

Треба цена? Контактирајте го нашиот тим

Дијалометарска клеточна оптовареност одобрена на Ex ia II C T4 Ga за употреба во зона 0,1 & 2 опасна и со сигурна безбедносна ќелија. Оваа нова верзија на бестселерот Radiolink плус Е способен и за мерење и динамичко следење на оптоварувањето во опасни средини, како што се нафтените, гасните и хемиските индустрии во океаните класирани во 0,1 & 2. Достапен од акции во капацитети од 1t до 300t, изработени од висококвалитетен алуминиум од алуминиум и со напредна внатрешна конструкција.

Оваа внатрешна структура на дизајн не само што го обезбедува производот со соодветен сооднос меѓу силата и тежината, туку исто така овозможува користење на посебно внатрешно затворено куќиште кое ги обезбедува електронските компоненти на оптоварувачката ќелија со заштита на животната средина IP67 / NEMA6, дури и кога недостасува капачето на батеријата, што ја прави оваа индустрија Водечки динамометар, дури и повеќе погоден за употреба во најтешките средини. Одликувајќи се со водечката безжична технологија и опсег, разноврсна Radiolink plus - ATEX се испорачува со стапка на ажурирање на 3Hz и може лесно да се конфигурира да работи на водечките брзини на индустријата до 200Hz.

Податоците се пренесуваат безжично, користејќи ја најновата технологија на IEEE 802.15.4 (2.4 GHz) која обезбедува безбеден, висок интегритет, безгрешен пренос на статичка тежина и динамичко оптоварување до одобрениот безжичен рачен контролер, SW-HHP-ATEX Radiolink plus-ATEX користи Лесно извори Energizer® Ultimate Lithium AA батерии и има напредни кола дизајнирани да го заштитат товарниот дел од оштетување ако батериите се погрешно инсталирани. Ова напредно коло ги продолжува траењето на батеријата и употребата на батерии што лесно се полни, ги елиминира проблемите поврзани со полнење на батериите, откажување и замена.

Лесно е да се види зошто на глобално ниво Radiolink плус - е број еден избор за мерење и динамичко следење на оптоварувањето во опасни апликации.

КАРАКТЕРИСТИКИ
 • Неслободен 2.4 GHz безжичен
 • Безжичен опсег во индустријата
 • Еколошки запечатен
 • Звучен аларм за преоптоварување
 • Неспоредлив живот на батеријата
 • Внатрешни Антени
 • Компактна големина
 • Далечинско вклучување-исклучување
 • Лесна пратка Држете
 • Достапни се напредни опции
 • Тара
ПРИДОБИВКИ
 • Зони 0,1 и 2 опасни подрачја
 • Грешка при преносот на податоци
 • Неспоредлива резолуција

АПЛИКАЦИИ
 • Опасни области
 • Префрлани нафта и гас
 • Хемиски индустрии


ГАРАНЦИЈА И ОСИГУРУВАЊЕ
 • 2 година гаранција
 • Дизајн потврден од страна на FEA
 • Одобрение за тип DNV-GL
 • Независно одобрено од АДС

ДОПОЛНУВААТ НА СЛЕДНИОТ СТАНДАРД
 • Сертификат за проверка на докази
 • Прирачник за операторот
 • Торба за носење / чување
 • РФИД означени
 • Литиум АА батерии

Ве молиме кажете ни го вашето име.

Невалиден влез

Невалиден влез

Невалиден влез

Ве молиме кажете ни вашата email адреса.

Вашата е-пошта не одговара, ве молиме внесете повторно

Невалиден влез

Невалиден влез

Откако ќе го испратите овој формулар веднаш ќе стигнете до претставник на СП, директно, кој ќе одговори на вашето барање по електронска пошта побрзо. Или ако би сакале да се јавите повторно, ве молиме да ги известите во пораката.

enzh-TWnlfrdenoes