Почетна
Изберете го вашиот јазик

Crosby Straightpoint

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Вие треба да вклучите JavaScript за да ја видите.

Велика Британија: + 44 (0) 2392 484491 САД: + 1 918 834 4611

Стегач на линија затегнувач метар

Вчитај врски


Безжични и кабелски товарни линкови или динамометри за следење на оптоварувањето на тензиите
Прочитај повеќе
Стегач на линија затегнувач метар

Тензија метар


iOS и Андроид Bluetooth жица јаже и дечко линија тензија метар
Прочитај повеќе
Клетки за оптоварување на компресија

компресија


Компресорни оптоварувачки ќелии достапни во капацитети поголеми од 2000t
Прочитај повеќе
работи-линија-динамометар Клетки за набудување на товарот Велика Британија, САД и Европа - знајте го товарот - Крозби | Стрејт - Велика Британија и САД

rld


Динамометар за извршување на линија (TIMH) за мерење јаже на жица до 150t
Прочитај повеќе
Вчитај окови

Оков


Loadshackles до 2500t користејќи Crosby стандардни окови
Прочитај повеќе

Добредојдовте во Straightpoint - Познај го товаротКој сме и нашите услуги

Глобална

Straightpoint Оптоварување клетки Се користат во многу индустрии како што се нафта и гас, превозот, градежништвото, обновливите извори на енергија, дигање и кранови, врвовите и врските, рударството, забавата, тестирањето на водата, торбата, комуналните услуги и воените примени.

КАЛИБРАЦИЈА | ПОПРАВКА СЕРВИС - Чувајте ги клетките за оптоварување во највисока состојба

Straightpoint е Калибрација и поправка индустриски објект, Кој им служи на сите земји во светот, е опремен со тестови за тестирање на калибрација на оптоварување на кабли до 350t / 770,000lbs. Погледнете повеќе за нашата Тест апаратури тука. UKAS Акредитираната калибрација е достапна во објектот на Обединетото Кралство за тензии на товарните клетки до 50te.
enzh-TWnlfrdenoes